חזון ומטרות

מיזם 'תכלת-יהדות של השראה' הוא מיזם של אנשי ונשות רוח, שקם מתוך מטרה לפתח, להעמיק ולקדם את משנתה הרעיונית והמעשית של היהדות הדתית המתונה, אשר מחויבת למסורת היהודית ופתוחה לציבוריות הישראלית ולעולם העכשווי ולערכיו.

בעידן שבו זהות יהודית הפכה לנושא שמפלג ומסכסך בין מגזרים ואנשים, וסובלת מנטיות של הקצנה מכל הצדדים, אנו זקוקים לשיח יהודי חדש אשר יהפוך את מורשת היהדות על כל חלקיה – ספרות מקרא וספרות חז"ל, מחשבה והלכה – למקור של השראה עבור כלל חלקי העם היהודי. לצורך כך, יש לצקת בתכנים המסורים מדור לדור רוח חדשה, נוגעת ורלוונטית, שתדבר בשפת הדור הנוכחי, תתכתב עם ערכיו, ותהפוך את היהדות לבעלת משמעות ומסר עבור האדם היהודי העכשווי.

מטרות המיזם:

מיזם 'תכלת-יהדות של השראה' מבקש לקחת על עצמו לבנות שיח יהודי חדש. דרכו היא דרך של חיבורים רוחניים ואינטלקטואליים: בין תוכן יהודי מקורי והשכלה כללית, בין ממצאי המדע המודרני ומחשבת היהדות וההלכה, בין מקורות היהדות והתרבות הכללית הגבוהה, בין אנשי רוח ומחשבה מכל המקצועות והגוונים, ובין מגזרים שונים בחברה היהודית והישראלי. המיזם יבקש להתוות קו אידיאולוגי רחב ומכיל אך ברור ולא-מתנצל ליהדות העכשווית ויפעל כדי להוביל את דעת הקהל בתחומים הקשורים ליחסים בין יהדות והחיים העכשוויים בארץ ובעולם הכללי.  

דרכי פעולה:

על מנת להשפיע על השיח החברתי ייצור המיזם תכנים אותם יפיץ במדיות החברתיות השונות.

בנוסף, יצור המיזם מאגר תוכן נגיש לציבור הרחב המשקף את רוחבה ועומקה של היהדות המתונה, על מנת להכיר לציבור הרחב מגוון של דעות מכילות החסרות בשיח הציבורי.

המיזם יפעל ליצירת שיח יהודי ישראלי דרך כנסים, ערבי עיון ומפגשים.

דילוג לתוכן